3M 82100-6006RB
Part No.:
82100-6006RB
Manufacturer:
3M
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
82100-6006RB.pdf
Description:
CONN RCPT 100POS IDC 30AWG GOLD
Shipping
82100-6006RB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
820
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
100
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Ribbon Cable
Wire Gauge:
30 AWG