Ohmite 805F2R0E
Part No.:
805F2R0E
Manufacturer:
Ohmite
Datasheet:
805F2R0E.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 5W
Shipping
805F2R0E Specifications
Manufacturer:
Ohmite
Packaging:
Tray
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height - Seated (Max):
0.330" (8.38mm)