ARCOL 805F1R5E
Part No.:
805F1R5E
Manufacturer:
ARCOL
Datasheet:
805F1R5E.pdf
Description:
5W 1.5 OHMS METAL-MITE 1%
Shipping
805F1R5E Specifications
Manufacturer:
ARCOL
Packaging:
Bulk
Resistance:
1.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height - Seated (Max):
0.330" (8.38mm)