Murata Electronics 7SB-34R7-3C
Part No.:
7SB-34R7-3C
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Buzzer Elements, Piezo Benders
Package:
Datasheet:
7SB-34R7-3C.pdf
Description:
BUZ ELEM FDBK 3.1KHZ 34.70MM
Shipping
7SB-34R7-3C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
7SB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
3.1 kHz
Voltage - Input (Max):
Type:
Feedback
Impedance:
150 Ohms
Capacitance @ Frequency:
24000pF @ 1kHz
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
1.366" Dia (34.70mm)