TXC CORPORATION 7M26000019
Part No.:
7M26000019
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7M26000019.pdf
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
Shipping
7M26000019 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7M
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)