TXC CORPORATION 7M25090002
Part No.:
7M25090002
Datasheet:
7M25090002.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
7M25090002 Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)