TXC CORPORATION 7M25070063
Part No.:
7M25070063
Datasheet:
7M25070063.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Shipping
7M25070063 Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
Operating Temperature:
-10°C ~ 95°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)