TXC CORPORATION 7M-10.000MAHE-T
Part No.:
7M-10.000MAHE-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7M-10.000MAHE-T.pdf
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD
Shipping
7M-10.000MAHE-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7M
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)