Murata Electronics 7BB-15-6L0
Part No.:
7BB-15-6L0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Buzzer Elements, Piezo Benders
Package:
Datasheet:
7BB-15-6L0.pdf
Description:
BUZZER ELEMENT STD 6KHZ 15MM
Shipping
7BB-15-6L0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
7BB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
6 kHz
Voltage - Input (Max):
Type:
Standard
Impedance:
1.2 kOhms
Capacitance @ Frequency:
9500pF @ 1kHz
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)