3M 79100-075-4F1
Part No.:
79100-075-4F1
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
79100-075-4F1.pdf
Description:
CBL RIBN 4COND 0.1 MULTIPLE 164'
Shipping
79100-075-4F1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
79100
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Cable Type:
Flat Cable
Number of Conductors:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length:
164.0' (50.00m)
Wire Gauge:
19 AWG
Conductor Strand:
30 Strands / 33 AWG
Shielding:
Unshielded
Jacket Color:
Multiple
Ribbon Thickness:
0.100" (2.54mm)
Ribbon Width:
0.394" (10.00mm)