CTS Resistor Products 768141222JP
Part No.:
768141222JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet:
768141222JP.pdf
Description:
RES ARRAY 13 RES 2.2K OHM 14SOIC
Shipping
768141222JP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
768
Package/Case:
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
2.2k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
13
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
14
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)