CTS Resistor Products 767163103GPTR13
Part No.:
767163103GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet:
767163103GPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC
Shipping
767163103GPTR13 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
767
Package/Case:
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
200mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):
0.093" (2.36mm)