CTS Resistor Products 766161472JPTR7
Part No.:
766161472JPTR7
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
766161472JPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC
Shipping
766161472JPTR7 Specifications
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):
0.069" (1.75mm)