CTS Resistor Products 753091103GPTR7
Part No.:
753091103GPTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
9-SRT
Datasheet:
753091103GPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SRT
Shipping
753091103GPTR7 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
753
Package/Case:
9-SRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
9
Power Per Element:
40mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)