CTS Resistor Products 752243330JP
Part No.:
752243330JP
Datasheet:
752243330JP.pdf
Description:
RES ARRAY 12 RES 33 OHM 24DRT
Shipping
752243330JP Specifications
Packaging:
Bulk
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
33
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
12
Power Per Element:
160mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)