CTS Resistor Products 752241472JP
Part No.:
752241472JP
Datasheet:
752241472JP.pdf
Description:
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT
Shipping
752241472JP Specifications
Packaging:
Bulk
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
22
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)