CTS Resistor Products 752241103JPTR7
Part No.:
752241103JPTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
24-DRT
Datasheet:
752241103JPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 22 RES 10K OHM 24DRT
Shipping
752241103JPTR7 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
24-DRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
22
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
24
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)