CTS Resistor Products 752201473JPTR7
Part No.:
752201473JPTR7
Package:
20-DRT
Datasheet:
752201473JPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 18 RES 47K OHM 20DRT
Shipping
752201473JPTR7 Specifications
Package/Case:
20-DRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance (Ohms):
47k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
18
Number of Pins:
20
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)