CTS Resistor Products 752161151JPTR7
Part No.:
752161151JPTR7
Package:
16-DRT
Datasheet:
752161151JPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 14 RES 150 OHM 16DRT
Shipping
752161151JPTR7 Specifications
Package/Case:
16-DRT
Product Status:
Obsolete
Resistance (Ohms):
150
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
14
Number of Pins:
16
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)