CTS Resistor Products 752101103GPTR7
Part No.:
752101103GPTR7
Package:
10-SRT
Datasheet:
752101103GPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SRT
Shipping
752101103GPTR7 Specifications
Package/Case:
10-SRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
9
Number of Pins:
10
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)