CTS Resistor Products 752101102GPTR7
Part No.:
752101102GPTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
10-SRT
Datasheet:
752101102GPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SRT
Shipping
752101102GPTR7 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
10-SRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
1k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
9
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)