CTS Resistor Products 752091681GPTR7
Part No.:
752091681GPTR7
Datasheet:
752091681GPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 9SRT
Shipping
752091681GPTR7 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance (Ohms):
680
Tolerance:
±2%
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)