CTS Resistor Products 752091223JPTR13
Part No.:
752091223JPTR13
Datasheet:
752091223JPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 9SRT
Shipping
752091223JPTR13 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms):
22k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)