CTS Resistor Products 752091103JP
Part No.:
752091103JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
9-SRT
Datasheet:
752091103JP.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SRT
Shipping
752091103JP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
9-SRT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
9
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)