CTS Resistor Products 752083104JPTR13
Part No.:
752083104JPTR13
Datasheet:
752083104JPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SRT
Shipping
752083104JPTR13 Specifications
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
100k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Power Per Element:
160mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)