CTS Resistor Products 752081472JP
Part No.:
752081472JP
Datasheet:
752081472JP.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SRT
Shipping
752081472JP Specifications
Packaging:
Bulk
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
7
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)