CTS Resistor Products 745C101222JP
Part No.:
745C101222JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
745C101222JP.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2512
Shipping
745C101222JP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
745
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
2.2k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)