CTS Resistor Products 744C083331GP
Part No.:
744C083331GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2012, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
744C083331GP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 2012
Shipping
744C083331GP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
744
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
330
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
125mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)