CTS Resistor Products 744C083112JP
Part No.:
744C083112JP
Datasheet:
744C083112JP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 2012
Shipping
744C083112JP Specifications
Resistance (Ohms):
1.1k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
125mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)