CTS Resistor Products 743C08368R0FP
Part No.:
743C08368R0FP
Package:
2008, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
743C08368R0FP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 2008
Shipping
743C08368R0FP Specifications
Package/Case:
Resistance (Ohms):
68
Tolerance:
±1%
Number of Pins:
8
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)