CTS Resistor Products 742C163331JP
Part No.:
742C163331JP
Datasheet:
742C163331JP.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 2506
Shipping
742C163331JP Specifications
Product Status:
Active
Resistance (Ohms):
330
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)