CTS Resistor Products 742C083510JP
Part No.:
742C083510JP
Datasheet:
742C083510JP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206
Shipping
742C083510JP Specifications
Resistance (Ohms):
51
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)