Würth Elektronik 74271221S
Part No.:
74271221S
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
74271221S.pdf
Description:
FERRITE CORE 270 OHM HINGED
Shipping
74271221S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
Star-Tec
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Round
Design:
Hinged (Snap On), Key Required
Impedance @ Frequency:
270Ohm @ 100MHz
Material:
4W620
Inner Dimension:
0.413" Dia (10.50mm)
Outer Dimension:
1.323" W x 1.161" H (33.60mm x 29.50mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
1.661" (42.20mm)