CTS Resistor Products 741X163472JPC8
Part No.:
741X163472JPC8
Datasheet:
741X163472JPC8.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1506
Shipping
741X163472JPC8 Specifications
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)