CTS Resistor Products 741C083101JP
Part No.:
741C083101JP
Datasheet:
741C083101JP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804
Shipping
741C083101JP Specifications
Resistance (Ohms):
100
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)