Grayhill Inc. 71MB30-01-2-06S
Part No.:
71MB30-01-2-06S
Datasheet:
71MB30-01-2-06S.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
Shipping
71MB30-01-2-06S Specifications
Number of Positions:
6
Circuit per Deck:
DP6T
Contact Timing:
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
19.33mm