Grayhill Inc. 71BDF30-01-1-AJS
Part No.:
71BDF30-01-1-AJS
Datasheet:
71BDF30-01-1-AJS.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
Shipping
71BDF30-01-1-AJS Specifications
Number of Positions:
2 ~ 12
Index Stops:
Number of Decks:
1
Number of Poles per Deck:
1
Circuit per Deck:
SP12T
Contact Timing:
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)