Grayhill Inc. 71B36-04-1-10N-C
Part No.:
71B36-04-1-10N-C
Datasheet:
71B36-04-1-10N-C.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Shipping
71B36-04-1-10N-C Specifications
Index Stops:
Continuous
Number of Decks:
4
Contact Timing:
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
35.94mm