Grayhill Inc. 71B36-01-1-10S-F
Part No.:
71B36-01-1-10S-F
Datasheet:
71B36-01-1-10S-F.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Shipping
71B36-01-1-10S-F Specifications
Index Stops:
Fixed
Contact Timing:
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
19.33mm