Grayhill Inc. 71B30-02-1-05S
Part No.:
71B30-02-1-05S
Datasheet:
71B30-02-1-05S.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V
Shipping
71B30-02-1-05S Specifications
Number of Positions:
5
Number of Poles per Deck:
1
Circuit per Deck:
SP5T
Contact Timing:
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
24.87mm