Grayhill Inc. 71B30-01-5-02N
Part No.:
71B30-01-5-02N
Datasheet:
71B30-01-5-02N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V
Shipping
71B30-01-5-02N Specifications
Number of Decks:
1
Number of Poles per Deck:
5
Circuit per Deck:
5PDT
Contact Timing:
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
19.33mm