Grayhill Inc. 71AF36-01-1-10N-F
Part No.:
71AF36-01-1-10N-F
Datasheet:
71AF36-01-1-10N-F.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Shipping
71AF36-01-1-10N-F Specifications
Number of Positions:
10
Circuit per Deck:
SP10T
Contact Timing:
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Angle of Throw:
36°
Depth Behind Panel:
19.33mm