Grayhill Inc. 71A30-03-3-03N
Part No.:
71A30-03-3-03N
Datasheet:
71A30-03-3-03N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
Shipping
71A30-03-3-03N Specifications
Number of Positions:
3
Number of Decks:
3
Number of Poles per Deck:
Circuit per Deck:
3P3T
Contact Timing:
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
30.40mm