Grayhill Inc. 71A30-03-1-12N-F
Part No.:
71A30-03-1-12N-F
Datasheet:
71A30-03-1-12N-F.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Shipping
71A30-03-1-12N-F Specifications
Number of Positions:
12
Number of Decks:
3
Number of Poles per Deck:
1
Circuit per Deck:
SP12T
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
30.40mm