Grayhill Inc. 71A30-01-3-02N
Part No.:
71A30-01-3-02N
Datasheet:
71A30-01-3-02N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V
Shipping
71A30-01-3-02N Specifications
Number of Decks:
1
Number of Poles per Deck:
3
Circuit per Deck:
3PDT
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
19.33mm