Panasonic Electronic Components 6TPF470MFH
Part No.:
6TPF470MFH
Datasheet:
6TPF470MFH.pdf
Description:
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Shipping
6TPF470MFH Specifications
Series:
POSCAP™ TPF
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)