Panasonic Electronic Components 6TPF330MAL
Part No.:
6TPF330MAL
Datasheet:
6TPF330MAL.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Shipping
6TPF330MAL Specifications
Series:
POSCAP™ TPF
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
10mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)