Panasonic Electronic Components 6TPE330MAA
Part No.:
6TPE330MAA
Datasheet:
6TPE330MAA.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Shipping
6TPE330MAA Specifications
Series:
POSCAP™ TPE
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
10mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)