Panasonic Electronic Components 6TCF220M5L
Part No.:
6TCF220M5L
Datasheet:
6TCF220M5L.pdf
Description:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Shipping
6TCF220M5L Specifications
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)