ULTRAVOLT / Advanced Energy 6LE24-N30-10PPM-DAF-BNC
Part No.:
6LE24-N30-10PPM-DAF-BNC
Datasheet:
6LE24-N30-10PPM-DAF-BNC.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 6000V 30W
Shipping
6LE24-N30-10PPM-DAF-BNC Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
6000V
Current - Output (Max):
5mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)